Трик како експресно да разладите шише со вино

За брзото ладење на виното потребно е само кујнска крпа и седум минути. Можете да го направите ова и со кујнски хартиени крпи, но влажната крпа се покажа како поефикасна.

Доколку гостите ви дојдат на ручек во недела, а сте заборавиле да го разладите виното овој трик ќе ви биде добредојден. Можете да го користите во која било друга пригода и за секое вино.

Сè што ви треба е кујнска крпа. Натопете ја добро, но не ја стегајте. Поставете ја на површината и завиткајте го виното со неа. Ставете го шишето со крпа во замрзнувач 7 минути. Вашето вино е разладено и подготвено за сервирање, пишува Бизнис Инсајдер, кој исто така го спроведе овој експеримент.

Можете да го направите и со хартиени крпи, но влажната крпа од ткаенина се покажа како поефикасна.

Претходна Црниот ким ги лекува сите болести, освен смртта
Следна Азиски убавици

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!