Трикови за да го освежите вашиот сексуален живот

За да внесете малку динамика и возбуда во сексуалниот живот не секогаш треба да инвестирате куп пари. Некогаш е доволна малку креативност и желба за истражување. Ова може да ви се најде како практично во деновите што следат.

  • Пробајте нови работи. Пробајте да внесете нови работи во сексот. Доколку го практикуваме секогаш исто и не внесуваме новини или различни работи, знае да се претвори во рутина и да стане прилично досаден, што никако не сакате да случи. Запрашајте се што ви недостасува во сексот, размислете и имајте на ум дека опциите се неисцрпни. Умот е моќна алатка.
  • Секс без оргазам. Можеби звучи парадоксално, но пробајте некогаш со партнерот да имате секс без да се доведете до оргазам. Едноставно експериментирајте и пролонгирајте го моментот на оргазам. Тоа ќе ве води да измислувате разни начини да се чувствувате возбудено и да се концентрирате на задоволството, а не само на оргазмот.
  • Дишење. Кај сите луѓе, без разлика дали се мажи или жени, дишењето во текот на сексот се забрзува. Контролата на дишењето во текот на сексот е една од најважните техники на контрола на задоволството. Правилното дишење ви овозможува да ја зачувате енергијата и вистински да се опуштите. Длабоко вдишете неколку пати и следете ја ситуацијата.
  • Самозадоволување со партнерот. Размислете да го вклучите партнерот во процесот на мастурбирање. Мастурбирајте заедно. Тоа може да ви помогне дополнително да се поврзете со партнерот и уште повеќе да се опуштите. Откријте дали оваа сексуална техника ве возбудува и двајцата. Исто така ќе ви помогне да создадете удобност и врска со вашето голо тело.
  • Еротска масажа. За многу жени масажата претставува одличен начин на опуштање и одлична предигра. Масло за масажа и вештите раце на вашиот партнер е потребно за да ве опушти и подготви за прекрасен сексуален однос исполнет со задоволство.

Претходна Здрави и безбедни начини кои ќе ви помогнат да ја зголемите телесната тежина
Следна Сам свој мајстор (чамец од пластични шишиња)

Награден напис

Позата во секс која мажите прво ја отфрлаат, а потоа ги оставаат без зборови

Истражувањата покажаа дека луѓето кои се во долга врска и испробуваат различни сексуални пози имаат …

Која е тајната за долг и исполнет сексуален живот?

Откако ќе помине почетната фаза на возбуда за новиот партнер, паровите обично наидуваат на проблеми …

Don`t copy text!