Тревис Пастрана направи шоу на Флорида со своето Субару со 862 КС

Subaru Family Huckster конечно е подготвен за својата улога на Gymkhana 2022, па легендарниот Тревис Пастрана излезе на улиците на Флорида и приреди уште едно спектакуларно шоу.

Дејството започнува со опуштање на Пастрана на плажа, а потоа влегување во автомобил наречен Subaru Family Huckster, кој развива 862 КС. После тоа, тој ја напушта песочната плажа и излегува на улица, а во една од првите рамки скока на преградата на автопатот и ја преминува како да е на скејтборд.

После тоа, тој вози со полна гас преку долг мост и достигнува брзина од 266 km/h, додека во кадарот се појавува и авион.

Таа брзина му била потребна за голем скок благодарение на кој ја „прелетал“ целата должина на мостот. Слетувањето било „тврдо“ и се чини дека „носот“ на автомобилот претрпел штета.

Ова не е единствениот скок на видеото, бидејќи и Пастрана прескокнал хеликоптер во еден момент на мостот.

Family Huckster изгледа како Subaru GL од 1980-тите, но всушност е многу повеќе од тоа. Pastrana дури може да активира аеродинамички елементи кога има потреба од дополнителна сила надолу. Автомобилот го придвижува 2,3-литарски боксер мотор кој развива 862 КС.

Ретро караванот има одлични перформанси, а на трката во Goodwood Hillclimb беше четврти со време од 46,2 секунди.

Авантурата на Пастрана погледнете ја во приложеното видео.

Претходна Пет раси на кучиња кои во никој случај не се за почетници
Следна Храна која особено лошо влијае на работата на цревата

Награден напис

Kawasaki Ninja ZX-4RR KRT Edition пристигнува во Европа

Kawasaki го подготви моделот Ninja ZX-4RR KRT Edition наменет за ентузијасти кои сакаат атрактивни мотоцикли …

Минатата година Мајкл Џордан заработи 2,5 пати повеќе отколку во целата своја НБА кариера

Легендарниот кошаркар Мајкл Џордан е вистински „магнет за пари“, а во последната година заработи 2,5 …

Забрането е копирање на текст!