Траумите на Роналдо не престануваат

Скандали се редат во секојдневието на Кристијано Роналдо. Се зголемуваат наводните пријави од девојки кои биле во негова близина, а изјавуваат дека тој ги силувал.

Во САД, обвинителството во Лас Вегас веќе има обемен предмет за Роналдо и му се заканува започнување на постапка против него, со можност тој да заврши и во затвор.

На интернет се појави фотошопирана фотографија на Кристијано Роналдо, која покажува како би изгледала FIFA 19 за играчката конзола PS4, според актуелната состојба со обвинувањата.

Неговите противници си најдоа начин како да го исмеваат.

Претходна Мик Шумахер чекори кон Формула 1
Следна Фејсбук блокира профили во САД

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!