Травис Каланик, сопственикот на Убер и многу други компании се почести со дом од “само” 43,3 милиони долари

Среде пандемијата на коронавирус, американскиот милијардер Травис Каланик, кој е заслужен за многу успешни апликации, вклучувајќи го и Убер, се почести со нов луксузен дом од соништа за кој брцна длабоко во џебот и плати неверојатна сума од 43,3 милиони долари. За многумина тоа е недостижно богатство, но за овој бизнисмен тоа не е ништо.

Ко-основачот на Убер, Тревис Каланик, научи од порано дека инвестирањето е најпрофитабилна форма на заработка. Покрај деловните проекти, познатиот претприемач сака да инвестира во недвижнини, па среде пандемијата на коронавирус, во која зафатија 1,42 милиони луѓе во Соединетите Држави, тој реши да купи луксузна куќа во елитна населба Лос Анџелес.

Луксузната вила од 1.858 метри квадратни се состои од седум спални соби и 10 купатила, а се наоѓа на парцела од скоро 7000 квадратни метри.

Каланик, кој ја започна Uber Technologies со својот пријател Герет Камп во 2009 година, сега ќе може да ужива во сопствената винарска визба во својот нов дом, во која може да се сместат илјадници шишиња вино, голема канцеларија, тениско игралиште и секако базен, што е неопходно во Лос Анџелес.

Вилата е модерна и софистицирана, со доза на удобност. Дрвени греди кои ги украсуваат повеќето простории, како и мебел, подови и детали изработени од природни материјали.

Претходна HMD Global официјално ги претстави Nokia 125 и Nokia 150
Следна Alan Walker – Faded

Награден напис

Huawei FreeBuds Studio со интелигентно и динамично намалување на бучава и Hi-Fi квалитет

Како дел од глобалната премиера на серијата Mate 40, Huawei Consumer Business Group (BG) ги …

Ви го претставуваме Мекларен Сејбр со моќност од 824 коњски сили, помоќен од моделот Сена

Неодамна објавените шпионски фотографии, како и оние што „протекоа“ во јавноста, беа најава за претстојното …

Забрането е копирање на текст!