Травис Каланик, сопственикот на Убер и многу други компании се почести со дом од “само” 43,3 милиони долари

Среде пандемијата на коронавирус, американскиот милијардер Травис Каланик, кој е заслужен за многу успешни апликации, вклучувајќи го и Убер, се почести со нов луксузен дом од соништа за кој брцна длабоко во џебот и плати неверојатна сума од 43,3 милиони долари. За многумина тоа е недостижно богатство, но за овој бизнисмен тоа не е ништо.

Ко-основачот на Убер, Тревис Каланик, научи од порано дека инвестирањето е најпрофитабилна форма на заработка. Покрај деловните проекти, познатиот претприемач сака да инвестира во недвижнини, па среде пандемијата на коронавирус, во која зафатија 1,42 милиони луѓе во Соединетите Држави, тој реши да купи луксузна куќа во елитна населба Лос Анџелес.

Луксузната вила од 1.858 метри квадратни се состои од седум спални соби и 10 купатила, а се наоѓа на парцела од скоро 7000 квадратни метри.

Каланик, кој ја започна Uber Technologies со својот пријател Герет Камп во 2009 година, сега ќе може да ужива во сопствената винарска визба во својот нов дом, во која може да се сместат илјадници шишиња вино, голема канцеларија, тениско игралиште и секако базен, што е неопходно во Лос Анџелес.

Вилата е модерна и софистицирана, со доза на удобност. Дрвени греди кои ги украсуваат повеќето простории, како и мебел, подови и детали изработени од природни материјали.

Претходна HMD Global официјално ги претстави Nokia 125 и Nokia 150
Следна Alan Walker – Faded

Награден напис

Evanescence – Bring Me To Life 

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

YouTube тестира четбот кој ќе се појавува под клиповите

Видео сервисот YouTube спроведува експеримент кој вклучува нов четбот дизајниран да им обезбеди на корисниците …

Don`t copy text!