Топ 6 спортски автомобили со најдобар звук

Вечната битка на најдобрите и најскапите автомобили на светот опфаќа повеќе полиња. Покрај моќта, дизајнот и цената, на цена исто така е и звукот кој тие автомобили го даваат од ауспусите. Еве една таква споредба и класификација на ТОП 6 автомобили со прекрасен звук.
Во видеото што ќе го погледнете силата си ја одмеруваат 6 топ спортски автомобили и тоа: Bugatti Chiron, Ford GT од 2005 година, Ford GT од 2018 година, McLaren 720S, Ferrari 458 Speciale, Lamborghini Ursus.
Погледнете го видеото и слушнете ги сите автомобили како звучат и направете си листа на најдобри според ваше мислење.

Претходна Уникатот на Lamborghini, моделот SC 18
Следна Роналдо секогаш доаѓа прв на тренинг

Награден напис

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Audi RS7 од Power Division забрзува подобро од Veyron

Сегашниот Audi RS7 Sportback послужи како основа за еден од последните екстремни проекти на полската …

Don`t copy text!