ТикТок сега го копира Инстаграм

Иако сме навикнати социјалните мрежи да го копираат TikTok, сега оваа платформа го копира и Инстаграм.

Станува збор за нов режим наречен Photo Mode, кој им овозможува на корисниците на TikTok да споделуваат повеќе фотографии во една објава, а исто така бројот на знаци за описот е зголемен на 2.200.

Новите објави на фотографии, кои може да вклучуваат музика, ќе се појават на страницата „За тебе“ покрај клиповите. „TikTok“ рече дека се надеваат дека режимот на фотографија, во комбинација со зголемениот број на знаци, ќе им овозможи на креаторите „да се изразат себеси и подлабоко да се поврзат со другите“.

Но, Photo Mode, исто така, ја прави страницата For You повеќе слична на Instagram на начин што не е баш креативен. Креаторите веќе ја користат оваа функција за споделување „рециклирани“ текстуални меми и други содржини кои често се популарни на самиот Инстаграм.

Фактот дека TikTok сега ја копира оригиналната функција на Instagram е особено интересен бидејќи Instagram се бори со ангажман во случајот со својот клон TikTok, кој е Reels. Волстрит журнал неодамна објави дека TikTok е многу пред Instagram Reels кога станува збор за гледаноста во текот на денот.

Претходна Проблеми со пријателите
Следна Животот како одраз на сексуалната активност

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!