Тенисерката Радванска со само 29 години ја заврши својата кариера

Полската тенисерка Агњешка Радванска објави дека ја завршува својата кариера. По 13 години кариера исполнета со успеси, реши да прекине со натпреварувањата.

Во својата изјава наведува дека од здравствени причини и поради темпото на тренинзи и патувања, принудена е да се откаже од понатамошни натпреварувања.

Во својата професионална кариера Радванска има освоено 20 WTA титули и заработка од повеќе од 27,5 милиони долари, и со тоа е на седмото место на сите времиња.

Остварила 594 победи, 269 порази, а најголемиот успех и беше 2012 година кога беше втора тенисерка на листата.

Од тенисот се простува на седумдесет и петтото место на светската листа.

Претходна Дизелските мотори полека изумираат
Следна Dodge Challenger со 1050 коњски сили

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!