Твитер лансира нови функции: Твитови кои исчезнуваат по 24 часа

Твитер ги прошири своите можности и лансираше нова опција fleets, а тоа се твитови кои исчезнуваат по 24 часа, слично како на фотографиите на Snapchat и Instagram.

Компанијата претходно објави план во врска со твитови кои ќе исчезнат по 24 часа, а можноста е тестирана во Бразил, Италија, Индија и Јужна Кореја.

“Некои од вас ни рекоа дека се срамат од твитовите затоа што сè е јавио и трајни. Секогаш постои притисок дека ретвитови ќе се појават подоцна”, им напишаа корисниците на директорот за дизајн на Твитер, Џошуа Харис и менаџерот на производи Сем Хавесон.

Бидејќи fleets исчезнуваат по еден ден, тоа ќе им помогне на луѓето да се чувствуваат поудобно споделувајќи лични и случајни мисли, мислења и чувства.

Некои корисници на Твитер кои експериментираа со оваа нова опција велат дека со тоа се отвори простор за вознемирување преку Интернет со големиот број несакани инстант пораки.

Fleets можат да содржат текст, фотографии и видеа што ќе бидат достапни на самиот врв на временската линија на Твитер и профилот.

Твитер исто така потврди дека работат на опција во живо што ќе им овозможи на корисниците да разговараат во рамките на овие јавувања во живо, а претходно оваа година тие воведоа нова опција за твитање на снимени гласовни белешки.

Претходна Се продава Eleanor Shelby GT500 од филмот Gone In 60 Seconds
Следна Инстаграм овозможи да пребарувате објави по клучни зборови

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!