Тајра Бенкс повторно се најде на насловната страница на “Sports Illustrated Swimsuit”

Тајра Бенкс спектакуларно се врати на сцената со прекрасен изглед, во жолто бикини и тоа на магазинот “Sports Illustrated Swimsuit”.

Таа е првата црна манекенка која се појави на насловната страна на магазинот во 1997 година.

“Откако Тајра Бенкс се појави на некоја насловна страна во 1996 година, таа се претвори во своевиден моден могул, култна икона која за многу жени стана инспирација”, вели уредникот на магазинот, М.Џ. Деј.

Дури ни самата Тајра Бенкс не може да верува дека поминале три децении од почетокот на нејзината кариера како модел.

Во 1993 година Бенкс потпиша договор со Cover Girl, а брзо потоа стана модел на Victoria’s Secret.

Претходна Сари e првиот италијански тренер кој се пласирал во финалето на Европската лига
Следна Лунарен лендер е новиот концепт на Џеф Безос за освојување на Месечината

Награден напис

Поради ужасните детали од серијата на Нетфликс, гледачите се предупредуваат да се грижат за своето ментално здравје

Гледачите на Нетфликс се предупредуваат да се грижат за своето ментално здравје откако некои луѓе …

Мел Гибсон ќе го режира филмот „Lethal Weapon 5“, снимањето ќе започне следната година

Американскиот актер, режисер и продуцент Мел Гибсон ќе го режира филмот „Lethal Weapon 5“. Фановите …

Don`t copy text!