Тајната на девојката што се слика гола во националните паркови

Начинот на кој оваа девојка се справила со бројните неуспеси во своите интимни врски ѝ донел голема популарност во онлајн светот.
На почетокот, 35-годишната ветеринарка Меган, со експлицитните фотографии сакала да ги направи љубоморни нејзините бивши партнери. Барајќи мир и релаксација во прошетките низ американските национални паркови, решила да почне да се фотографија гола и сликите да ги објавува на интернет.
Можеби изгледа бизарно, но оваа идеја се покажала како многу ефикасна и на Меган ѝ донела преку 200.000 посетители на нејзиниот профил, а нејзе ѝ помогнало да се справи со депресијата и чувството на губитник.
На почеток било само едноставно споделување на експлицитни селфија на интернет, а денес голите фотографии се платформа преку која таа дели совети за животот, љубовта и менталното здравје.
Со еден збор, Меган стана инфлуенсерка.
Својата прва гола фотографија ја објавила во 2016 година на плажата “Big Suru” во Калифорнија. Поттикната од позитивните критики продолжила со објавување на експлицитни слики и трендот го продолжила со барем една фотографија неделно.
За нејзиното искуство, Меган вели:

“Патувањата многу ми помогнаа да си го средам менталното здравје откако излегов од страшната депресија. Уживам во возбудата да сум на отворено, без облека. Тоа не е сексуален или еротски начин како што некој претпоставува. За мене овој начин никогаш не бил голотија”.Претходна Првиот призведен Ford Mustang Shelby GT500 на аукција се продаде за 1,1 милион долари
Следна Ленд Ровер Дифендер со В8 мотор од Корвета

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!