Сè поизвесно е појавувањето на SUV од Bugatti

До скоро оваа информација би се оквалификувала како смешка на годината, но шефот на Bugatti Стивен Винкелман, изјави дека е прашање на време кога првиот SUV ќе ја види светлината на денот.
Според изјавите на Винкелман, кога е во прашање комфорот, нивниот SUV би ги напаѓал Bentley Bentayga и Rolls Royce Cullinan, а по перформанси Lamborghini Urus.
Од Bugatti се приклучуваат на двоецот за кој никогаш не мислевме дека ќе произведат возило различно од спортски тркач, Ferrari и Aston Martin.
Извори наведуваат дека првиот SUV на Bugatti ќе ја има основата и ликот на Chiron од кого ќе го позајми и моторот.

Претходна Со Хјундаи Елантра од 2013 година поминала дури 1,6 милиони километри
Следна Boxing Day и 30 натпревари во англиската Премиер лига

Награден напис

Force Citiline е индиски теренец со 10 седишта

Форс Моторс е индиски производител на автомобили основан во 1958 година под името Bajaj Tempo …

Мансори го претвори Mercedes G-Class во „купе“

Mansory планира да произведе само осум примероци, а секој клиент може детално да го специфицира …

Don`t copy text!