Сè поизвесно е појавувањето на SUV од Bugatti

До скоро оваа информација би се оквалификувала како смешка на годината, но шефот на Bugatti Стивен Винкелман, изјави дека е прашање на време кога првиот SUV ќе ја види светлината на денот.
Според изјавите на Винкелман, кога е во прашање комфорот, нивниот SUV би ги напаѓал Bentley Bentayga и Rolls Royce Cullinan, а по перформанси Lamborghini Urus.
Од Bugatti се приклучуваат на двоецот за кој никогаш не мислевме дека ќе произведат возило различно од спортски тркач, Ferrari и Aston Martin.
Извори наведуваат дека првиот SUV на Bugatti ќе ја има основата и ликот на Chiron од кого ќе го позајми и моторот.

Претходна Со Хјундаи Елантра од 2013 година поминала дури 1,6 милиони километри
Следна Boxing Day и 30 натпревари во англиската Премиер лига

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!