Страшен пад на двократната светска шампионка

 

Денешниот ден во Кран Монтана ја донесе прва победа во спуст оваа година за Италијанката Софиа Џоџиа, но донесе и незгода за двократната светска шампионка, Словенката Илка Штухец.

Словенечката скијачка на средина од патеката изгуби контрола и заврши во заштитната ограда. Сепак, успеа да се соземе, да се исправи на нозе и да се спушти до целта.

По пристигнувањето на целта се пожалила на болка во колената, и по завршените прегледи е констатирано дека има повреди на задниот вкрстен лигамент на левото колено.

Ова е повреда поради која ќе го пропушти остатокот од сезоната.

Погледнете го видеото од нејзиното паѓање.

 

Претходна Израелците испратија робот кој ќе ја истражува Месечината
Следна Новиот Volkswagen T-Roc R е совршена комбинација од перформанси и дизајн

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!