Стар рецепт за чистење на цревата

Дигестивниот систем е една од најчестите „болки“ на современиот човек. За да може дебелото црево подобро да ги извршува своите функции, неопходно е да се одржи неговата нормална состојба.

Едноставен домашен рецепт ќе помогне во ова.


Состојки:

Лимон
Магдонос
Јаболков оцет
Цимет
Една кафена лажичка мед и ѓумбир

Подготовка:

Исцедете го лимонот, исечкајте го магдоносот, додадете ги останатите состојки. Измешајте ги наведените состојки и вашиот пијалок е готов.

Како да се користи:

Пијте го секоја вечер, еден час пред спиење, по можност наместо вечера. За само неколку недели треба да ги почувствувате и забележите одличните ефекти на овој напиток.

Забелешка:

Овој метод за чистење на дебелото црево е безбеден и ефикасен, но неопходна е консултација со лекар доколку не сте добро или ако имате алергии.

Претходна Кафе што ве буди подобро од се друго, буквално ве „крева од мртвите“
Следна Навики кои можат да ја намалат машката плодност

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!