Среќен Велигден на сите православни христијани

На сите пријатели на Машки клуб им го честитаме денешниот голем празник, Христово воскресение.

Христос воскресна!

Претходна Култниот роман “Clockwork Orange” имал свое продолжение
Следна Фолксваген се подготвува за рушење на рекордот на Nurburgring Nordschleife со Електричниот ID. R

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!