Со Хјундаи Елантра од 2013 година поминала дури 1,6 милиони километри

Иако просечниот американски возач годишно поминува 22.530 километри, Фара Хаинс со својата Хјундаи Елантра од 2013 година до сега поминала дури 1.609.344 километри. Таа е доставувач на автоделови од Канзас и просечно на годишно ниво поминува 321.868 километри.
По сите поминати тестирања од страна на Хјундаи за вистинитоста на поминатите километри, тие решиле да ја наградат Хаинс со нова Елантра, со посебен амблем креиран само за неа на инструмент таблата.
Од Хјундаи по повод овој настан изјавуваат дека тоа е доказ за апсолутниот квалитет на нивните возила.

Претходна Што прави Жозе Мурињо по отказот од Манчестер Јунајтед
Следна Сè поизвесно е појавувањето на SUV од Bugatti

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!