Снимив само четири добри филмови во мојата повеќедецениска кариера

По речиси 30 години во Холивуд, Том Хенкс има четири филмови кои ги смета за прилично добри.

Добитникот на Оскар, кој глумеше во филмови кои се движат од „Форест Гамп“ до „Елвис“, го најави својот претстоен роман „Создавањето уште еден голем филмски римејк“, кој ќе биде објавен на 9 мај 2023 година.

Книгата е измислена приказна за создавањето на филм за суперхерои од повеќе милиони долари и создавањето на стрипови што го инспирирало.

„Никој не знае како се прави филм – иако сите мислат дека знаат“, изјави Хенкс за People.

„Снимив еден куп филмови (и четири од нив се прилично добри, мислам) и сè уште сум изненаден од тоа како се спојуваат филмовите. Од треперењето на идејата до треперењето на сликата на екранот, томпроцесот е чудо“, додаде тој.

Хенкс додаде дека снимањето филмови е многу напорна работа во текот на многу долг временски период кој се состои од толку многу моменти на радост наспроти еднаков број чувства на омраза кон себе.

Хенкс претходно изјави дека идејата за потенцијално продолжение на „Форест Гамп“ била затворена речиси веднаш по успехот на првиот филм, кој веројатно се наоѓа на неговата листа од четири прилично добри филмови.

Претходна Електричната Г-класа на Mercedes ќе пристигне во 2024 година
Следна Пиењето две до три шолји кафе дневно може да биде поврзано со подолг животен век

Награден напис

Римац Невера постави нов брзински рекорд за возење во рикверц!

Откако последователно соборуваше светски рекорди, Римац Невера сега почна да се менува. Хиперавтомобилот Rimac Nevera, …

Првите снимки на универзумот од европскиот вселенски телескоп Еуклид

Европскиот вселенски телескоп Еуклид денеска ги објави своите први снимки, откривајќи блескава маглина во облик …

Don`t copy text!