Скопската зоолошка градина доби несекојдневна принова

Зоолошката градина во Скопје го доби Арчибалд. Несекојдневно албино кенгурче. Името го добил од неговата негувателка Билјана.
Арчибалд е машко албино кенгурче и денес е првиот ден надвор од торбата на мајка му.
Зоолошката градина убавата вест ја сподели на својот фејсбук профил и напишаа: – Арчи, да си ни жив и здрав!

Претходна Принцот Џорџ наполни 5 години
Следна Американската компанија „Гугл“ постави подводен кабел

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!