Сите актери од мегасеријата Game of thrones во свечена облека

Актерската екипа на светски познатиот серијал Game of thrones најверојатно се најпрепознатливите лица во светот.

Во последното промотивно видео за премиерата на првата епизода од осмата и последна сезона, ХБО ги собра на едно место сите и ги облече во свечена облека.

Меѓу нив се Питер Динклиџ, Емилија Кларк, Кит Харингтон, Мејзи Вилијамс и Чарлс Данс.

Премиерата е најавена за 14 април, а епизодите ќе се прикажуваат до 19 мај, за кога е планирана последната епизода.

Претходна Владе Дивац се придружи на елитата во Куќата на славните на НБА
Следна Кригла пиво е најдобриот лек против мамурлак

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!