Синди Крафорд и Керолин Марфи позираа голи за да докажат дека годините се само бројка

Легендарните американски манекенки Синди Крафорд и Керолин Марфи го поддржаа издавањето на книгата на модниот фотограф Расел Џејмс и позираа голи за збирката на фотографии Angels Collection Limited Edition.

“Не сум ангел на Викториас сикрет, не сакам да вежбам и имам 45 години. Се двоумев кога мојот пријател ме замоли да позирам потполно гола за неговата книга и да се појавам на страниците покрај некои од најневеројатните тела во светот. Бев многу нервозна и се чувствував несигурно на сетот, но на крајот тимот ми помогна да ми биде пријатно. Благодарам за поканата, ми помогна да се чувствувам пријатно во својата кожа и да се вратам на вежбањето”, напиша Керолин Марфи на Инстаграм.

Синди Крафорд исто така позираше гола, и двете манекенки покажаа дека времето не им може ништо и дека годините се само бројка.

“Како од мајка родена пред објективот на Расел Џејмс”, напиша кратко Синди Крафорд и му честиташе на својот пријател за книгата.

https://www.instagram.com/p/Bt_T2Lplww7/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/Bt_82Can_Ms/?utm_source=ig_web_copy_link
Претходна Кортни Кардашијан позираше гола за да го најави својот нов бренд
Следна Ангелот на Victoria’s secret Lais Ribeiro мами погледни на плажата Ipanema во Бразил

Награден напис

Снимив само четири добри филмови во мојата повеќедецениска кариера

По речиси 30 години во Холивуд, Том Хенкс има четири филмови кои ги смета за …

Златан Ибрахимовиќ глуми во продолжението на „Астерикс и Обеликс“

Златан Ибрахимовиќ ќе го има своето актерско деби во продолжението на филмскиот серијал „Астерикс и …

Don`t copy text!