Се продава луксузната вила на омилениот Џејмс Бонд за неверојатни 100 милиони долари

Фановите на филмовите со агентот 007 сигурно ќе ја паметат луксузната вила во која престојуваше Пирс Броснан за време на снимањето на продолжението на познатата франшиза „Утре никогаш не умира“. Актерот си изгради за себе таква, која сега го продава за неверојатни 100 милиони долари.

Вилата на Броснан инспирирана од филмот Бонд е всушност дизајнирана од неговата сопруга Килија Шаје Броснан. Познатиот пар во последните 18 години одгледа два сина на овој имот. Меѓутоа, кога децата пораснале, семејството Броснан се преселило на Хаваите.

„Го сакам Малибу, тој е во моето срце, но овие денови нашиот дом е тука на островите“, рече актерот.

Вилата во јужноазиски стил, која се простира на 1.100 квадратни метри, се нарекува „Куќа на орхидеи“. Луксузниот имот има приватна плажа долга околу 36 метри покрај океанот, пренесува Mansion Global.

Актерот го купи земјиштето на кое е изградена вилата во 2000 година за приближно 5,1 милиони долари, а подоцна и соседната парцела за 2,2 милиони долари. Семејствот ги ангажирале архитектите Ралф и Рос Андерсон да изградат куќа на нивната земја инспирирана од нивните патувања во Тајланд каде се вели дека се вљубиле во архитектурата.

„Куќата на Орхидеи“ се градела скоро цела деценија, но резултатот е навистина зачудувачки.

Главната просторија на вилата се протега на неверојатни 370 квадратни метри, што е поголема од многу куќи, а во неа има камини, уметнички студија и пространа тераса со поглед кон океанот. Вилата има и кино сала, бар, како и простор за приближно 200 шишиња вино и најмалку пет спални соби и 14 бањи.

Награден напис

Snoop Dogg, Eminem, Dr. Dre – The Heat ft. Xzibit

Snoop Dogg, Eminem, Dr. Dre – The Heat ft. Xzibit

Сè уште ги копирате овие работи од порно филмови? Нашиот совет е – веднаш престанете

Сите се секогаш подготвени за секс, сите секогаш достигнуваат кулминација, и е бучно, изобилно, верижно, …

Забрането е копирање на текст!