Секс пози кои највеќе влијаат на машкото его

Бројни студии потврдија дека предиграта е исклучително важна за жените, а една од најпопуларните секси позиции е сè уште класичната – мисионерска позиција.

Од друга страна, мажите се поподготвени да експериментираат, а сексот им доаѓа како „добро утро“, но, истражувањата покажуваат – има пози за кои особено сонуваат и кои имаат големо влијание врз нивната самодоверба!

1. Мисионерска поза на иновативен начин
Хм да, додека повеќето жени се чувствуваат најстрасно додека се наоѓаат во класичната позиција под него, нејзиниот маж сонува како да ги преминува нозете преку рамената, или да му завитка една нога околу половината… претежно, тие сакаат некоја понапредна варијанта на мисионерството што му овозможува да погледне долу на партнерката – што го прави да се чувствува помотивиран. Дури и ако партнерот почне да жари од задоволство – неговото его ќе биде на највисоката точка на блескавост.

2. Секси игри во туш
Без разлика дали редовно гледа порно или не, секој маж фантазира за секс под туш. Има нешто многу „запаливо“ од помислата на телото на влажната жена. Тој се чувствува многу возбуден додека масира тело на гола жена, и ако има огледало во близина каде може да го следи дејствието воајеристички – неговата самодоверба ги крши сите граници.

3. Орален секс
Нека кренат рака сите што сакаат нивната душичка да го разбуди наутро со возбудлива „лекција“ под чаршафите. Или да ве изненади воа сред бел ден? Секој човек што ја има оваа привилегија може да се смета за многу среќен и секако е полн со самодоверба!

Претходна Пожеа Рејсинг си поигра со Мекларен 570S
Следна Најсекси ММА лигата повторно се враќа на сцена

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!