Секс грешки што можат да ви го уништат летото

Топлината може да ги уништи кондомите, а сексот во базен може да биде опасен затоа што хлорот му штети на кондомот. Покрај тоа, водата го мие природниот лубрикант од интимниот дел на жената, зголемувајќи го ризикот од инфекција со бактерии и вируси
Не ги оставајте кондомите на сонце.

Со доаѓањето на летото, расте и сексуалната желба. Но, високите температури, исто така, ги оштетуваат кондомите. Не оставајте ги во автомобилот или на места изложени на сонце бидејќи високите температури можат да ги уништат. Ова го зголемува ризикот од сексуално преносливи болести и несакана бременост, вели американскиот гинеколог и коавтор на книгата „V за вагината“, д-р Алеса Двек.

Сексот во базенот може да биде опасен

Сексот во базенот можеби звучи примамливо, но не е најдобрата идеја, се согласуваат експертите. Водата мие природниот лубрикант што го лачи телото, што, покрај триењето, го зголемува и ризикот од бактерии и вируси. Затоа, ризикот од сексуално преносливи болести и инфекции на уринарниот тракт е поголем. Кондомот може да спречи сексуално преносливи болести, но под влијание на хлорот од базенот се оштетува.

Не помалку опасен е и сексот во море или река, вели д-р Двек.

Проучете ја околината пред да имате секс во природа

Кога имате секс во природа, покрај приватноста, треба да обрнете внимание и на околината. Инсектите и отровните растенија можат веднаш да го расипат расположението, да предизвикаат оток и непријатен осип на гениталиите. Исто така, треба да се земе предвид сонцето, кое може да предизвика изгореници и дехидрираност.

Потта не е проблем

Иако мирисот на пот најчесто не е поврзан со задоволство, потта привлекува го привлекува партнерот за време на сексот.

Потењето ги ослободува феромоните кои се регистрирани од страна на делот на мозокот одговорен за сексуален нагон. Тоа нè прави пожелни, пишува Healthенско здравје.

Пијте вода

Сексот во текот на летото поттикнува зголемено потење и делува како мини тренинг. Се губат многу течност, така што загубата треба да се компензира со редовно пиење вода. Препорачливо е да се има шише вода покрај креветот или да се користат коцки мраз во предигра.

Успорете

Високите температури се виновни за зголемено потење што може да биде непријатно и да го расипе расположението. Наместо тоа, најдобро е да ги успорите и да уживате во страстите. Истражувањето го потврди ова. И жените и мажите доживуваат посилен оргазам кога страста е „бавна“.

Претходна Зошто е добро да се консумираат мали количини на пиво
Следна Класичниот Rolls-Royce Phantom V претворен во електричен со цена од само 500 000 фунти

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!