Сексот во четвртата деценија

Како што секоја врска со времето се менува, така со годините се менуваат и работите во креветот.

По некое непишано правило, за жената четириесеттите се новите триесетти и се сметаат за најубавите години. Тоа се години кога жената знае што сака, што ѝ е потребно и баш ѝ е гајле за сè. Сепак, со годините се менува и нашето тело, а со тоа и сексуалниот живот.

Можеби во некои случаи желбата за секс ќе биде помала како резултат на хормоналните промени. Ќе се јави и ситуација во која ќе биде потребно повеќе време за започнување на сексот поради сувост на вагината, што се решава со помош на лубриканти.

Блискоста со партнерот ќе ви овозможи справување со сите проблеми и подолго уживање во сексот.

Четириесеттите носат и проблем со потешко забременување заради намалување на бројот на јајце клетки.

Оваа доба во животот носи почесто постигнување оргазми, кои се поинтензивни и подолги. Колку е жената постара и поискусна, посиурна е во себе и во своето тело, а со тоа е и поопуштена.

Во периодот на четириесеттите, како резултат на хормоните, и за жената и за мажот е потребно подолго време за постигнување оргазам, што носи подолго уживање во заедничкиот секс.

Како заклучок, може да се каже дека четириесеттите носат период богат со секс и многу уживање.

Претходна Официјално претставен новиот Seat Leon
Следна Huawei FreeBuds 3 – нови премиум безжични слушалки премиерно во Македонија

Награден напис

Сè уште ги копирате овие работи од порно филмови? Нашиот совет е – веднаш престанете

Сите се секогаш подготвени за секс, сите секогаш достигнуваат кулминација, и е бучно, изобилно, верижно, …

Конечно, добри совети за тоа како да добиете супер цврста ерекција

Една студија објавена во американскиот журнал за медицина покажа дека добри 15 проценти од мажите …

Забрането е копирање на текст!