“Светлосна” реакција

Погледнете го “суштесвото” со најбрзи рефлекси на планетата.

Претходна Електричен автомобил кој ги полни батериите и на сонце
Следна Кевин Дурант стана слободен “стрелец”

Награден напис

Порше и Пума дизајнираа обувки инспирирани од моделот 911 Turbo

Порше, во соработка со Пума, дизајнираше обувки инспирирани од легендарниот спортски автомобил.Станува збор за посебна …

Не сите видео игри се штетни, некои го подобруваат расположението на луѓето

Играњето видео игри може да биде добро за вашето ментално здравје, според истражувањето на Оксфорд. …

Забрането е копирање на текст!