Сари e првиот италијански тренер кој се пласирал во финалето на Европската лига

Тренерот на Челзи Маурицио Сари, стана првиот Италијанец кој успеа да се пласира во финалето на Европската лига.

Плавците го елиминираа Ајнтрахт по изведувањето на пенали и со тоа го решија патникот во финалето.

На 29 мај Челзи ќе ги вкрсти мечевите со градскиот ривал Арсенал. Тоа ќе биде англиско финале, како што е случајот и со финалето на Лигата на шампиони каде за титулата ќе се борат Тотенхем и Ливерпул.

Претходна Тјунинг компанијата Gemballa го преработи Porsche Carrera GT
Следна Тајра Бенкс повторно се најде на насловната страница на “Sports Illustrated Swimsuit”

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!