Санчез го раскина договорот со Интер

Интер договорно го раскина договорот со чилеанскиот напаѓач Алексис Санчез (33), соопшти вчера италијанскиот клуб.

Според италијанските медиуми, Санчез на слободен трансфер ќе му се приклучи на Олимпик од Марсеј, предводен од хрватскиот тренер Игор Тудор.

Чилеанецот одигра 109 настапи и постигна 20 гола во сите натпреварувања откако во 2019 година дојде во Интер од Манчестер Јунајтед.

Сепак, минатата сезона тој ретко беше во стартниот состав на тимот во кој настапува и капитенот на репрезентацијата на БиХ, Един Џеко.
Сакаме со сето срце да му се заблагодариме на Алексис за последните три сезони во кои „нероаѕурите“ освоија три големи награди и му посакуваме се најдобро во неговата понатамошна кариера“, велат од Интер.

Санчез, кој во кариерата настапуваше и за Барселона, за репрезентацијата на Чиле одигра 146 натпревари на кои постигна 48 голови.

Со Интер, тој го освои Скудетото пред минатата сезона, што беше нивна прва лига титула по 11 години.

Претходна Гоа: рајот на Индија
Следна Верувале или не, и мажите имаат биолошки часовник кој отчукува

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!