Самсунг во Сан Франциско ќе го претстави својот телефон на свиткување Galaxy Fold

 
На крајот на ноември минатата година Самсунг го најави својот телефон на свиткување, а овие денови официјално го соопшти 20 февруари 2019 како датум на кој ќе го покаже на Unpacked случувањето во Сан Франциско.
Galaxy Fold ќе биде ѝ претставен на јавноста заедно со Galaxy S10 серијата на мобилни телефони.
На официјалниот твитер канал, Самсунг вели дека на 20 февруари 2019 година иднината ќе биде разоткриена. Деталите за уредот не се претставени, но би требало да е со два дисплеја. Едниот од нив би имал димензија 4,58 инчи, додека другиот би бил со 7,3 инчи. Форматот на помалиот екран ќе биде во сооднос 21:9 и резолуција 1960:480 пиксели, а на поголемиот соодносот би бил 4:2:3 и резолуција од 2152:1536 пиксели.


 

Претходна Луксузен апартман на Менхетен продаден за неверојатни 238 милиони долари
Следна Alpina ја претстави новата тјунинг гордост B7 со 600 коњски сили

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!