Руска инструкторка по нуркање изработува уметнички слики под вода

Олга Белкин, руска интрукторка по нуркање, може да се пофали со своето необично хоби – слика под вода. Вештата Русинка слика под вода со маслени бои.
Олга живее на Тајланд и за да изработи една слика потребно ѝ се 6 недели.
Погледнете ги нејзините дела низ фотографии:
   

Претходна Дел од божиќната понуда со ознака AMG – балансирачки велосипед
Следна McLaren 720S Spider директно го напаѓа Ferrari 488 Spider

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!