Русин уништил Lamborghini Urus за да промовира енергетски пијалок

Јутјубер по име Михаил Литвин снимил како крши Lamborghini Urus вреден повеќе од 250.000 евра на парчиња, се со цел да го промовира својот енергетски пијалок. Видеото собра милиони прегледи, но гледачите најмногу се згрозени од оваа дрскост и ароганција.

На видеото кое тој го објави на Јутјуб, се гледа како огромна лименка со пијалок му ја спушта кран од голема височина. Сместено точно под голема лименка со пијалок е бело Ламборџини Урус, а само неколку секунди подоцна лименката паѓа врз автомобилот и целосно го уништи.

Набргу по објавувањето, видеото на Литвин стана вирално, собра повеќе од 7 милиони прегледи и над 700.000 лајкови на YouTube.

Многу гледачи ги споделија своите размислувања за овој исклучително скап „маркетиншки“ чин, а многумина отворено го осудија Литвинов. Еден гледач коментирал: „Тажно е да се живее во време кога луѓето се возбудени за вакви работи. Луѓето се обидуваат да ги спасат другите од под урнатините, целиот свет помага и се чини дека сè е стабилно во Русија. Замислувам што луѓето ќе прават пред камерите за преглед за 5 години од сега“. Друг рече: „Посакувам да ги дониравте парите во добротворни цели или во животната средина. Добрите човечки суштества не се однесуваат како вас. Количината на пари што ја потрошивте на овој автомобил можеше да спаси 3, 4 или повеќе животи“.

Претходна Дали знаете која е главната причина зошто се поставуваат огледала во лифтовите?
Следна Новата мега јахта на Џеф Безос снимена на отворено море чини 500 милиони долари

Награден напис

Evanescence – Bring Me To Life 

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

YouTube тестира четбот кој ќе се појавува под клиповите

Видео сервисот YouTube спроведува експеримент кој вклучува нов четбот дизајниран да им обезбеди на корисниците …

Don`t copy text!