Роналдо понуден на Челзи

Новиот сопственик на Челзи, Тод Боли, минатата недела во Португалија се сретнал со агентот на Кристијано Роналдо, Жорге Мендеш, а една од темите била неговиот евентуален трансфер на Стемфорд Бриџ, пренесува доверливиот The Athletic.

Роналдо од почетокот на летниот преоден рок се поврзува со заминување од Манчестер Јунајтед, најмногу поради тоа што „црвените ѓаволи“ следната сезона нема да играат во Лигата на шампионите, која е и примарното натпреварување во кое Португалецот сака да се натпреварува.

Неодамна се појави вест дека агентот на Роналдо го понудил својот играч на Баерн, но дека челниците на германскиот клуб одбиле и не се ни обиделе да преговараат со Португалецот.
Од друга страна, медиумите во Италија во моментов пишуваат дека Роналдо би можел дури и да дојде во Рома, но ова е вест која треба да се земе со резерва бидејќи навистина е тешко да се очекува дека тој ќе ја засили Вучица од Рим и ќе има некаква амбиција да играм во тој клуб.

Челзи, од друга страна, е многу пореална опција и нема сомнеж дека менаџерот на тимот Томас Тухел би сакал да го види Роналдо во врвот на нападот и би сакал да работи со него. Англиските медиуми додаваат дека по споменатата средба на која се споменуваше заминувањето на Роналдо во Челзи, немало продолжување на преговорите. Фабрицио Романо додава дека челниците на Манчестер Јунајтед и новиот тренер Тен Хејг веруваат дека Роналдо ќе остане во клубот, но дека и покрај тоа се загрижени за однесувањето на неговиот агент.

Претходна Најсилниот антибиотик во природата
Следна Нередовниот секс кај мажите може да создаде сериозни проблеми

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!