Роналдо повторно разочара

Кристијано Роналдо имаше мало учество во победата на Португалија над Швајцарија од 6:1, а и по натпреварот не беше со своите играчи за да го прослави триумфот.

Селекторот на Португалија, Фернандо Сантош направи неочекувана промена пред почетокот на натпреварот и го смести Роналдо на клупата за резерви. На негово место играше младиот напаѓач Гонкало Рамос кој постигна хет-трик.

Роналдо на теренот влезе дури на крајот од играта, кога се беше решено, а очигледно тоа не му се допадна, па тоа го демонстрираше по натпреварот.

Славниот португалски фудбалер не прослави со соиграчите. Во моментите кога сите играчи и членови на стручниот штаб на Португалија тргнаа кон навивачите да ја прослават победата, Роналдо излезе од теренот.


На видеото јасно се гледа дека Роналдо не отишол да даде изјава, ниту дека има оправдување, туку напротив, помина покрај репортерот и влезе во соблекувалната.

Секако, ова е само еден во низата потези на Кристијано Роналдо за кои неодамна беше повикан.

Претходна Трката во Кина повторно отстранета од календарот на Формула 1
Следна Пет раси на кучиња кои во никој случај не се за почетници

Награден напис

Kawasaki Ninja ZX-4RR KRT Edition пристигнува во Европа

Kawasaki го подготви моделот Ninja ZX-4RR KRT Edition наменет за ентузијасти кои сакаат атрактивни мотоцикли …

Минатата година Мајкл Џордан заработи 2,5 пати повеќе отколку во целата своја НБА кариера

Легендарниот кошаркар Мајкл Џордан е вистински „магнет за пари“, а во последната година заработи 2,5 …

Забрането е копирање на текст!