Роналдо му фрли ракавица на Меси

Со трансферот на Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус, навивачите ширум светот останаа без директните лигашки дуели на магионичарот на Барцелона Лионел Меси и ѕвездата на Реал Мадрид.

Но, Роналдо во интервју за италијанскиот спортски весник Gazzeta dello Sport изјавува дека ги започнал неговите предизвици и дека го чека Меси во Италија да го направи истото.

Исто така, во интервјуто Роналдо вели дека секаде каде што играл тој постигнувал голови и мисли дека тој повеќе му недостасува на Меси околку обратно.

“Многу го почитувам и мислам дека е одличен играч и добро момче. Сепак, се расте преку нови предизвици, а јас мојот го најдов во Италија. Тука сум ако реши да заплови во неговиот нов предизвик”, изјави Роналдо.

Португалецот ги спореди Јувентус и Реал Мадрид и ја објасни најголемата разлика помеѓу двата клуба:

“Овде сите сме како семејство. Ако Дибала или Манџукиќ не постигнат гол, сеедно е, сите се весели, мило им е што некој постигнал гол, поединците не се сами по себе важни туку тимот”, вели Роналдо.

Претходна McLaren 720S Spider директно го напаѓа Ferrari 488 Spider
Следна Се подготвува ли мегатрансфер од Камп Ноу

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!