Роналдињо остана без пасош

Поради огромните долгови во кои длабоко западна бразилскиот фудбалер Роналдињо, бразилскиот суд донесе решение со кое му се одзема пасошот. Долгот што го има Роналдињо е дури 2 милиони евра. Чудно е тоа што при проверките што ги направија судските власти, на сметките на бразилскиот фудбалер најдоа само 6 евра.

Роналдињо и неговиот брат се осудени и казнети поради градење во забрането подрачје, но заплената на имотот на Роналдињо и неговиот брат не била доволна за да се наплати сумата од казната што за периодот од 4 години драстично се зголемила поради каматите.

Роналдињо привремено остана без својот пасош, најверојатно до моментот кога фудбалерот ќе ја добие сумата за рекламирањето на Најк од која ќе се наплати долгот.

Претходна Интер го сруши рекордот во продажба на билети
Следна Aston Мartin го претстави моделот DBS 59

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!