РК Работнички успешни од коло во коло

Со секое следно коло РК Работнички ги исполнува зацртаните планови. Во вчерашниот натпревар во Спортскиот центар Кале, ракометарите на РК Работнички остварија победа против ракометарите на РК Аеродром со резултат од 41:23, со резултат на полувреме 21:9.

Головите за РК Работнички ги дадоа: Христијан Милошевски даде 10 голови, Стефан Николовски 9, Никола Димитров 4, Олег Кумогоролски 4, Лука Благоветров 4, Бојан Љубевски 3, Мартин Игнов 2, Мартин Димовски 2, Мурат Куртановиќ 1, Кристијан Анастасовски 1 и Антонио Мисаилевски 1.

За РК Аеродром стрелци на головите беа: Марко Митев 8, Елвин Омерагиќ 4, Кристијан Ташевски 3, Горјан Ѓуриќ 2, Бојан Шумовски 2, Раде Станојевиќ 1, Давид Стевановски 1, Бојан Спасовски 1 и Бојан Вељановски 1.

Претходна Сметките на WhatsApp на мета на хакерите
Следна 2020 Ford Police Interceptor Utility, ѕверот на 4 тркала

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!