РК Работнички со победа и на гости

Налетот на РК Работнички не стивнува. Како и во претходните натпревари, така и во денешниот, на гости кај РК Тиквеш извојува убедлива победа. Ги победија кавадарчаните со 10 голови разлика. РК Тиквеш : РК Работнички 25 : 35. Ракометарите на РК Работнички покажаа динамична игра, а резултатот е производ на таа игра. Успехот е резултат на комплетната игра на сите ракометари на РК Работнички.

За РК Работнички головите ги дадоа: Стефан Николовски 12, Никола Димитров 7, Кристијан Атанасовски 6, Олег Кумогородски 3, Дмутро Полиак 2, Христијан Милошески 2,  Атанасие Петров 2, Бојан Љубески 1. На успехот со својата игра придонесоа и Мартин Игнов, Армен Садиковиќ, Филип Давитков, Мартин Димовски, Лука Благопетров, Дамјан Трајковски, Христијан Здравковски, Ристо Трпчевски, Велимир Тричкоски и Благоја Теофилевски.

Успешен беше и голманот на РК Работнички Мурат Куртановиќ кој имаше дури 21 одбрана.

За РК Тиквеш головите ги дадоа: Орданчо Лазов 5, Димитар Минов 3, Мартин Димовски 3, Ристе Ристов 2, Васе Витанов 2, Петре Пеовски 2,Мартин Петров 2, Костадин Петров 2, Игор Ангелковски 2, Петар Петров 1 и Миле Ангелковски 1.

Одличен натпревар.

Претходна Viber овозможи уредување на испратените пораки
Следна Рачен часовник од милион долари

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!