РК Работнички изигра рутински во Гевгелија

И на денешниот натпревар во Гевгелија против РК Партизан, ракометарите на РК Работнички рутински одиграа и извојуваа победа. Низ целиот натпревар беа неприкосновени на паркетот и извојуваа висока победа со дури 23 гола разлика. РК Партизан – РК Работнички 14:37, со резултат на полувреме 6:18.

Со денешната висока победа Работнички е уште еден чекор поблиску до влезот во Супер лигата.

На денешниот натпревар за РК Работнички головите ги постигнаа: Стефан Николовски 13 голови, Армен Садиковиќ 7 голови, Никола Димитров 7 голови, Бојан Љубевски 5 голови, Олег Кумогородски 2 гола, Мартин Димовски 2 гола и Дмутро Полиак 1 постигнат гол. Комплетната екипа денес продолжи да го дава својот максимум и со тоа дадоа голем придонес за победата во Гевгелија.

За РК Партизан головите ги постигнаа: Тодор Узунчев 5 голови, Горан Камчев 2 гола, Димитар Вегов 2 гола, Ѓорге Мандалов 2 гола, Џоко Јанев 2 гола и Димитар Узунчев 1 гол.

Претходна Мерцедес ја претстави количката за бебиња
Следна Британец помина 5 месеци в море и преплива скоро 3000 километри околу Велика Британија

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!