Ритуали кои жените ги прават пред секс

Убаво е секој секс да е спонтан, без да треба да се подготвуваме. Сепак, жените имаат мали ритуали што ги прават пред сексуален однос.

Еве неколку работи што повеќето жени ги прават пред секс.

  • Облекуваат спарена долна облека. Градник и гаќички во комплет е нешто што жената ја прават посигурна во себе кога ќе ја соблече облеката.
  • Се депилираат. Несаканите влакненца се најчестата причина поради која жените избегнуваат да имаат секс со сопругот или момчето.
  • Подготвуваат романтична и секси музика. Ако мажот со кој се гледа прв пат доаѓа во нејзиниот дом, жената ќе се погрижи во позадина да свири тивка романтична и секси музика. Музика која ја буди страста.
  • Цел ден внимаваат што јадат. Ако планираат вечерта да имаат секс, внимаваат да не консумираат храна што ќе им направи проблеми со гасови или грчеви.
  • Проверуваат дали мирисаат убаво. Мирисање на пазувите додека се соблекуваат е нешто што жените го имаат усовршено скоро до совршенство.
  • Ги освежуваат интимните делови. Користат освежителни марамчиња, дезодоранси. Сепак најздраво е да се користи вода за да не се изложува интимниот дел на хемикалии.

Претходна Vika Levina
Следна Пет машки особини што ги привлекуваат жените

Награден напис

Позата во секс која мажите прво ја отфрлаат, а потоа ги оставаат без зборови

Истражувањата покажаа дека луѓето кои се во долга врска и испробуваат различни сексуални пози имаат …

Која е тајната за долг и исполнет сексуален живот?

Откако ќе помине почетната фаза на возбуда за новиот партнер, паровите обично наидуваат на проблеми …

Don`t copy text!