Реал Мадрид со нов рекорд во светот на фудбалот

Реал Мадрид уште пред почетокот на преодниот рок го сруши својот стар рекорд за потрошени средства за купување на играчи.

До сега успеаја да регрутираат пет играчи за своите редови и со тоа потрошија неверојатни 317 милиони евра, со што го срушија рекордот од 2009 година, кога за истата намена потрошија 254 милиони евра.

Реал Мадрид од Челси ги земаа Хазард за 100 милиони, Лука Јовиќ од Ајнтрахт за 65 милиони, Едер Милитао од Порто за 50 милиони, Ферланд Менди од Лион за 48 милиони и Родриго од Сантос за 54 милиони евра.

Претходна Bentley Flying Spur – врв на раскошот во светот на автомобилите
Следна 40 проценти од луѓето имаат измислени први сеќавања

Награден напис

Голманот на Црвена звезда со одлична одбрана во 94-та минута стана херој за неговите соиграчи и навивачи

Голманот на Црвена звезда, Милан Борјан, со одлична одбрана ја спаси победата на својот тим …

Ѓоковиќ го престигна Надал и постави импресивен рекорд

Обично на тенисерите по 30-тата година полека им опаѓа формата, и само неколку успеваат да …

Забрането е копирање на текст!