Реал Мадрид беше побрз од Барселона и го донесе „чудото од дете“ на Мајорка

Реал Мадрид го финализираше трансферот на 16-годишниот фудбалер на Мајорка, Рафаел Обрадор.

Обрадор е лев бек и важи за еден од најталентираните млади фудбалери во шпанскиот фудбал. Од него се очекува одлична кариера, а веќе неколку години е на радарот на Реал Мадрид. Сепак, кралскиот клуб го купи само кога го привлече интересот на другите големи клубови, вклучително и Барселона.

Каталонците покажаа интерес да го донесат Обрадор, но тој го избра Реал.

Мадридскиот клуб често наоѓа играчи на Балеарските острови, во својата академија ги има Пабло Рамон и Чави Синтес и во првиот тим Марко Асенси.

Награден напис

Samsung претстави уште поевтин смартфон со 5G

Samsung го претстави смартфонот Galaxy A42 5G, најновиот уред во својата палета на прифатлива серија …

Хонда го прошири опсегот на опционална опрема за редизајнираниот Civic Type R

Понатамошно рафинирање на еден од најбрзите спортски автомобили со погон на предните тркала вклучува и …

Забрането е копирање на текст!