Реал Мадрид беше побрз од Барселона и го донесе „чудото од дете“ на Мајорка

Реал Мадрид го финализираше трансферот на 16-годишниот фудбалер на Мајорка, Рафаел Обрадор.

Обрадор е лев бек и важи за еден од најталентираните млади фудбалери во шпанскиот фудбал. Од него се очекува одлична кариера, а веќе неколку години е на радарот на Реал Мадрид. Сепак, кралскиот клуб го купи само кога го привлече интересот на другите големи клубови, вклучително и Барселона.

Каталонците покажаа интерес да го донесат Обрадор, но тој го избра Реал.

Мадридскиот клуб често наоѓа играчи на Балеарските острови, во својата академија ги има Пабло Рамон и Чави Синтес и во првиот тим Марко Асенси.

Претходна Мајами Хит со победа против Лејкерси
Следна Се продава луксузната вила на омилениот Џејмс Бонд за неверојатни 100 милиони долари

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!