Распоред на претставување на новите болиди во Формула 1 за новата сезона

Новата сезона за Формула 1 почнува на 17 март 2019 година, а еден месец порано тимовите ќе ги претставуваат новите болиди.
Екипата на Haas веќе го претставија своето возило со направени неколку измени генерално заради промената на својот спонзор Rich Energy.

Од водечките тимови, Mercedes и Red Bull ќе бидат меѓу првите што ќе го покажат новиот болид, а тоа ќе се случи на 13 февруари.
Предсезонските тестирања ќе започнат на 18 февруари, а баш тој ден својот нов автомобил ќе го покаже и Alfa Romeo.
На табелата се дадени сите термини за претставување на своите нови автомобили на сите учесници во натпреварувањето на Формула 1.

Претходна Huawei со помош на вештачка интелигенција ја заврши Недовршената симфонија на Франц Шуберт
Следна Работи што најверојатно не сте ги знаеле за Порше

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!