Производството на Opel Insignia завршува на крајот на годината

Автомобилот што ќе го наследи моделот на Opel во D-сегментот повеќе нема да се движи со мотори со внатрешно согорување.

По претходните најави, Opel официјално објави дека втората генерација на Insignia ќе биде произведена до крајот на годината, така што најголемиот неразвиен автомобил на Opel до дополнително известување ќе биде неодамна претставената шеста генерација на Astra.

И додека автомобилската групација Stellantis (под чија закрила е и Opel) се уште не открива каква иднина го чека одговорот на Peugeot за Insignia, кој се крие зад бројот 508, познато е дека Insignia ќе биде наследена од модел кој ќе биде управувано само од електрични мотори, а постојат сите шанси кои ќе се засноваат на неодамна претставениот луксузен кросовер модел на Citroen C5 X.

Со најавата дека Opel од 2028 година ќе нуди само автомобили на електричен погон, кон средината на деценијата треба да се појави новиот модел со кој Риселсхајм ќе ја пополни празнината создадена со повлекувањето на Insignia од пазарот.

Претходна Името на Ѓоковиќ на списокот за УС Опен предизвика бурни реакции
Следна Дрезден – градот на уметноста и вкусот

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!