Продолжува лошата серија на Реал Мадрид

Како што стојат работите на Реал, ваков каков што е ниту Зидан не може да му помогне.

По само две победи под негово водство, минатата вечер на гости кај Валенсија, Кралскиот тим го загуби мечот.

Со овој пораз се зголеми разликата со првопласираната Барселона за 13 бодови.

Сите три гола на натпреварот беа постигнати од корнер. За Валенсија головите ги постигнаа Гуедес и Гарај, а за Реал голот го постигна Бензема.

Поразот добива на тежина, бидејќи ако Зидан со најсилниот тим не успеа да триумфира, тогаш на Кралскиот тим лошо му се пишува.

Претходна Волво со најава на два нови хибридни модели работени од Полстар
Следна Anastasya Kvitko

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!