Продолжен договорот на Ботас со Мерцедес

Валери Ботас го продолжи договорот со Мерцедес, и заедно за Луис Хамилтон ќе вози за Мерцедес и во 2019 година. Тимот на Мерцедес објави дека го продолжил договорот на Ботас со дополнителна можност за уште една година.

Перформансите на Ботас се одлични. Да не беа нашите грешки и лошата среќа, тој можеше да го предводи генералниот поредок“ – изјави шефот на Мерцедес, Тото Волф.

Ботас со возењето во Кина, Азербејџан и Австрија се престави во одлично светло. Чангај го возеше како прв се до моментот кога сигурносното возило го промени текот на трката. заради навременото менување на гумите Даниел Рикиардо заврши како прв на целта. Грешка што Ботас ја плати со изгубената позиција.

Претходна Нејмар со коментар: Роналдо е тој што ќе го смени погледот кон Серија А
Следна Aston Martin на небото

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!