Природно решение за болни и отечени нозе

Болката во зглобовите е веќе честа појава кај возрасните и може да биде иритирачка. Покрај тоа што генетската предиспозиција е причина за болки во зглобовите, постојат и други фактори како што се воспаление, работа која постојано ги оптоварува зглобовите, повреди, дебелина, стареење… Исто така, главни причини за болки во зглобовите се ревматските и дегенеративните заболувања .

Како да го препознаете споменатиот проблем:

Имате потешкотии со одењето

Отечени и црвени зглобови

Вкочанетост

Слабост

Болка при одење

Чувство на голем замор по прекумерен напор

Она што може да ви помогне е сигурно овој природен лек. Не станува збор за никаков лек од аптека, туку за интересна смеса која е здрава и без несакани ефекти.

Потребни состојки:

4 супени лажици сусам

8 лажици мелен лен

40 грама семки од тиква

200 грама мед

2 лажици говедски желатин

3 лажици суво грозје

Подготовка:

Само измијте ги семките и ставете ги во блендер заедно со останатите состојки. Добиената смеса чувајте ја во тегла.

Апликација:

Јадете по две лажици дневно на следниов начин: едната пред појадок, а другата пред ручек. Многу брзо треба да видите подобрување. Ако зглобовите се болни и отечени, видливо црвени или топли на допир, мора да посетите лекар. Исто така, важно е да се напомене дека не секоја болка во зглобовите е иста и затоа не се применува истата терапија. Во зависност од причината, се пристапува до болното место и се применуваат препорачаните лекови и терапија.

Претходна Caterham Project V има делови од Audi и седишта од Maserati
Следна Xiaomi Mix Fold 3 пристигнува во август со четири Leica камери

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!