Принцот Џорџ наполни 5 години

Во недела на 23 јули е роденден на третиот по ред наследник на британската круна, принцот Џорџ. Од Кенсингтонската палата го објавија неговиот официјален портрет по повод роденденот, со порака од неговите родители, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Фотографијата која ја направи официјалниот кралски фотограф Мет Портеус е објавена на официјалниот профил на Кенсингтонската палата на Твитер заедно со изјава од родителите на принцот Џорџ. Во изјавата се вели: “Војводата и војвотката од Кембриџ со задоволство споделуваат нова фотографија од принцот Џорџ, за да го одбележат неговиот петти роденден. Ви благодариме на сите за убавите пораки.”
Нека му е среќен роденденот на принцот Џорџ и честитки за неговите горди родители.

Линк до Твитер профилот на Кенсингтонската палата.
Претходна Постигнат рекорд на патеката „Хокенхајмринг“
Следна Скопската зоолошка градина доби несекојдневна принова

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!