Принцот Џорџ наполни 5 години

Во недела на 23 јули е роденден на третиот по ред наследник на британската круна, принцот Џорџ. Од Кенсингтонската палата го објавија неговиот официјален портрет по повод роденденот, со порака од неговите родители, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Фотографијата која ја направи официјалниот кралски фотограф Мет Портеус е објавена на официјалниот профил на Кенсингтонската палата на Твитер заедно со изјава од родителите на принцот Џорџ. Во изјавата се вели: “Војводата и војвотката од Кембриџ со задоволство споделуваат нова фотографија од принцот Џорџ, за да го одбележат неговиот петти роденден. Ви благодариме на сите за убавите пораки.”
Нека му е среќен роденденот на принцот Џорџ и честитки за неговите горди родители.

Линк до Твитер профилот на Кенсингтонската палата.
Претходна Постигнат рекорд на патеката „Хокенхајмринг“
Следна Скопската зоолошка градина доби несекојдневна принова

Награден напис

Новата мега јахта на Џеф Безос снимена на отворено море чини 500 милиони долари

Новата мега јахта на Џеф Безос е снимена на отворено и чини неверојатни 500 милиони …

Русин уништил Lamborghini Urus за да промовира енергетски пијалок

Јутјубер по име Михаил Литвин снимил како крши Lamborghini Urus вреден повеќе од 250.000 евра …

Don`t copy text!