AIDAnova крузер

Претставен е еден од најголемите крузери на светот

Компанијата Carnival го претстави својот најголем крузер. Крузерот “AIDAnova” има 180.000 тони, може да прими 6600 патници, кои можат да уживаат во 17 ресторани и 25 барови. Тука е и првото пловно телевизиско студио, теретана на отворено, театар, аква-парк…
AIDAnova е петти најголем крузер на светот, првите четири места ги држат крузерите на компанијата Royal Caribbean, а на прво место е нивниот брод Symphony of the seas.
AIDAnova е изградена во германското бродоградилиште Mayer Werft во Папенбург, неговото крштевање беше минатата недела со гала журка и Дејвид Гета пред 25000 луѓе. Првата пловидба е најавена за декември.

Претходна Барса со нови дресови
Следна НБА ѕвезда заради операција ќе го пропушти почетокот на сезоната

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!