Преоѓањето на Жоао Феликс во Манчестер Сити, ќе ѝ донесе на Бенфика заработка од неверојатни 120 милиони евра

Манчестер Сити агресивно почна да го подготвува тимот за следната сезона, а прва најавена трансакција е преземање на Жоао Феликс од Бенфика.

Според британските медиуми, за ова задоволство Манчестер Сити треба да ѝ плати откупна клаузула на Бенфика од дури 120 милиони евра.

Сити и порано имале бизнис-релации со Бенфика, кога ги земаа голманот Едерсон и крилниот напаѓач Бернардо Силва.

На овој чекор се очекува одговор и од Реал Мадрид, кој порано за Феникс на Бенфика ѝ понуди 90 милиони евра. Дали ќе ја надминат сумата што е понудена од Манчестер Сити?

Останува да видиме.

Претходна Желбата да го имате технолошкото чудо Apple Mac Pro – ќе ве чини над 33 000 долари
Следна Ауди го претстави новиот A6 Allroad

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!