Прекрасна вест за почитувачите на Дражен Петровиќ

Меѓународното издание на книгата за славниот кошаркар Дражен Петровиќ “Дражен-Години на змејот”, кое е објавено преку онлајн библиотеката на Амазон, е во постојаниот состав  на службени четива на ФИБА – Куќа на кошарката во Женева и во ФИБА – Холот на славни во Мадрид.

Оваа вест директно влијаеше на тоа книгата за Дражен Петровиќ да се најде во друштвото на 100 најпопуларни кошаркарски книги на планетата, во категоријата на кошаркарски биографии.

Претходна Мариjано Дијаз е новата „седумка” на Реал Мадрид
Следна Ќе се укинe ли зимското и летното сметање на времето

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!