Презентирани Nokia мобилни телефони за носталгичари

HMD Global претстави три нови Nokia „обични“ телефони за да им понуди алтернатива на луѓето кои сакаат да побегнат од заморната технологија, а има и нов таблет.

Уредите на Нокиа доаѓаат во тешко време за потрошувачите со оглед на фактот дека трошоците за живот продолжуваат да растат, но и во време кога потрошувачката култура од деведесеттите доживува заживување.

Nokia 8210 4G: Оживување на икона за стил

Nokia 8210 4G е нов додаток на семејството „Originals“ и ја слави иконската Nokia 8210 претставена во 1999 година на модната недела во Париз. Инспириран од класичниот телефон со функции, го привлекува окото комбинирајќи незаборавен дизајн и препознатлива издржливост со 4G мрежа, способност VoLTE, екран од 2,8 инчи и интуитивен кориснички интерфејс. Покрај тоа, има батерија која може да издржи и до седум дена, исто како старите добри времиња.

Nokia 5710 XpressAudio: Звукот што ја менува играта одговара на иновациите од 21 век

Nokia 5710 XpressAudio го зема она што луѓето го сакаа кај Nokia 5310 и го прави уште подобар. Поголемата батерија, посветените копчиња за контрола на јачината на звукот и вградените безжични слушалки го подигнуваат аудио искуството на следното ниво и ги задоволуваат потребите на современите корисници. Кога не се користат, безжичните слушалки се сместени под стилски лизгач на задната страна од телефонот, така што секогаш знаете каде се и дека се полнат. Ова, заедно со гласните двојни звучници, значи дека е можно да уживате во музиката приватно или со пријателите токму онака како што замислил изведувачот – со богат бас, јасни тонови и природен вокал.

„Класичното наследство на Nokia е комбинирано со иновациите во нашата палета на телефони со функции. Овој иконски опсег се повеќе добива на место како ваш доверлив придружник за сите ваши потреби за комуникација. Во исто време, го носиме нашето потписно ветување за долговечност на пазарот на таблети. Иновацијата е исто толку важна како и наследството.” во нашата постава која блеска со Nokia 5710 XpressAudio – телефон со функции изграден за 21 век. Овој телефон обезбедува аудио слобода преку дизајн што ја менува играта“, рече Флоријан Сеиче, главен извршен директор. HMD Global.

Nokia 2660 Flip: Достапност и издржливост на телефон на преклоп

Функционалноста на превртување и внимателен дизајн на уредот Nokia 2660 Flip го олеснуваат управувањето со повиците со приближување на микрофонот и слушалките до корисникот. Подобрените функции за пристапност што ја зголемуваат самодовербата значат дека многумина ќе го сакаат, особено постарите од 55 години. Неговиот голем екран, компатибилноста со слушно помагало, неверојатното траење на батеријата и големите копчиња обезбедуваат беспрекорно искуство за оние на кои им е најпотребно. Посебното копче за итни случаи обезбедува мир на умот бидејќи овозможува брз контакт со членовите на семејството или пријателите. Во случај да се случи нешто неочекувано, пет контакти ќе бидат известени за да се осигура дека помошта е на пат. Секој сака да знае каде е нивниот телефон и претпочита да го полни кога не е во употреба, па затоа Nokia Rugged Charger е совршен додаток.

Nokia T10: Таблет издржлив и внатре и надвор

Мал, но моќен, најновиот таблет на Nokia е издржлив одвнатре и однадвор. Неговиот едноделен полимерен дизајн и завршна обработка со нано-текстура крие гребнатини, така што изгледа речиси исто толку добро кога корисникот ќе го предаде на член на семејството или пријател. Уредот работи со Android 12, доаѓа со две години гарантирани надградби и три години месечни безбедносни надградби (двојно повеќе од конкуренцијата) кои го докажуваат уредот во иднина.

Доаѓа и со Google Entertainment Space и Google Kids Space за да го олесни животот без разлика дали децата уживаат во времето на таблет или сопственикот го бара нивното следно омилено шоу. Во меѓувреме, новата палета на додатоци ја надополнува функционалноста на Nokia T10. Ова вклучува преклопен капак на Nokia што може да се справи со повеќето работни средини и го штити целиот уред од удари и гребнатини. Достапен е во темно сина или цијан (зелено-сина нијанса) за да може корисникот да се истакне и во исто време да го заштити таблетот.

Претходна Mansory го модифицираше реткиот модел Monza SP2 на Ferrari
Следна Запознајте ја Прованса

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!